Hasiči – televizní film už i na Nově

V neděli 23.10.2011 bude TV Nova od 20 hodin vysílat českou verzi filmu HASIČI, jenž se dříve vysílal na slovensku s H.Vágnerovou, S.Stašovou, M.Etzlerem, M. Táborským…..a dalšími.

Televize Nova v neděli 23. října 2011 ve 20:00 odvysílá televizní česko-slovenský film Hasiči, o kterém jsme vás informovali při jeho premiéře na Slovensku. Veronika se chce stát hasičkou…

Popis filmu na webu TV Markiza.sk:

Atraktívna a ctižiadostivá Veronika „Nika“ Jirásková (Hana Vagnerová) túži uspieť v profesii, ktorá je i v dnešných časoch prekvitajúcej emancipácie ešte stále temer výhradne doménou mužov – chce sa totiž stať hasičkou!

Hoci ju jej priatelia a blízki dôrazne varovali, že sa dala na naozaj ťažký boj, ktorý možno nedokáže vyhrať, Nika sa odmieta vzdať len tak bez boja a rozhodne sa statočne čeliť nielen negatívnym reakciám niektorých svojich mužských kolegov, ale i spoločenským konvenciám a najmä bolestivému poznávaniu vlastných fyzických i psychických hraníc.

Musí skrátka prekonať samu seba, aby si získala rešpekt a zaslúžila dôveru tvrdých chlapov, ktorými jej kolegovia nepochybne sú. Dennodenne sú totiž všetci vystavení extrémnym situáciám, v ktorým sa musia jeden na druhého môcť stopercentne spoľahnúť.

Nech už majú v súkromí akékoľvek ťažkosti, problémy či trápenia, v momente, keď sa rozozvučí alarm a oni idú do akcie, je ich jediným mottom osvedčený mušketiersky pokrik: „Jeden za všetkých a všetci za jedného!“

Dle informací serveru POŽÁRY.cz se jedná o pilotní díl k začínajícímu seriálu, který se natáčel v letech 2009 a 2010 na smíchovské stanici v Praze.