Zásahová jednotka

Povodňová bdělost

ČHMU vydal výstražnou informaci na povodňovou bdělost pro oblast Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Aprílové počasí se stále drží zuby nehty napříč skutečnosti, že se blíží květen. Letos nás netrápí jarní tání, ale déšť. Níže najdete odkaz, na co se připravit před případnou povodní a na co se zaměřit, abychom eliminovali škody na zdraví a majetku.
http://www.hzscr.cz/soubor/povodne.aspx

Webová aplikace PORT.ALL

Zatím do aplikace nemáme přístup ale do budoucna se s námi počítá. Mrkněte na celý článek ale hlavně na video kde je všecko vysvětleno.

Webová aplikace PORT.ALL usnadňuje komunikaci dobrovolných jednotek s krajským operačním střediskem

Systém PORT.ALL slouží primárně k evidenci všech potřebných informací v rámci JSDH. Spravovat v něm lze osoby a jejich kontakty, technické prostředky, techniku a její stav (v provozu, mimo provoz), vyplňovat zprávy o zásahu a podobně. My jsme se v Moravskoslezském kraji zeptali Martina Adamce na to, jak aplikace funguje a kdo ji používá. Read the rest of this entry »

1. ročník mezinárodního cvičení zásahových jednotek.

hasiči, JSDH, zásahovka

Zásahová jednotka JSDH Vávrovice – Z leva: Bartusek Marek, Jan Sedláček, Raška Víťa, Vavrla Martin, Maiwald Pavel, Svoboda Zdeněk, Magrla Petr

Sobota 22.9.2012 Stříbrné jezero – Sádrák se pro letošek stalo dějištěm historicky prvního cvičení zásahových jendotek z česko polského projektu Evropské unie.Tento projekt má za cíl zlepšit akceschpnost a spolupráci při povodních a to jak u nás tak v Polsku. Toto cvičení mnělo za úkol abychom se seznámili s technikou našich kolegů v Polsku a také abychom si předvedli naši dostupnou techniku a v případě potřeby ji byli schopni využít. Foto z akce naleznete ve fotogalerii.

Námětové cvičení zásahových jednotek našeho okrsku.

Toto cvičení se koná každým rokem přibližně ve stejném termínu a né jinak tomu bylo i letos. Letos se jednotky sjely v sobotu 29.10.2011 do Neplachovic  kde si pro nás místní velitel  zásahové jednotky Jan Malý spolu s kolegy z místního sboru dobrovolných hasičů přichystali pěkné námětové cvičení. Cílem bylo prověření akceschonosti všech zásahových jednotek, prověření součinnosti jednotlivých zasahujících sborů. Mezi úkoly tohoto cvičení také patří procvičení vzájemné komunikace při zásahu, procvičení prvotního zásahu včetně evakuace osob a dálkové dopravy vody z přírodního zdroje na místo požáru. Read the rest of this entry »