Výsadba stromů 28. října v 9 hodin

výsadba stromů Vávrovice

Občanskému sdružení Za Opavu se podařilo získat finanční prostředky ve výši 20 tis. Kč od Nadace Partnerství na realizaci výsadby aleje podél silnice mezi Palhancem a Vávrovicemi. V tomto místě se dříve nacházela švestková alej. Stromy v ní však postupně odumírají a do dnešních dnů přežilo jen několik posledních kusů, které jsou ve špatném stavu. Z tohoto důvodu jsme se společně s vedením městské části Opava – Vávrovice – konkrétně s panem starostou Černým – rozhodli, že se alej pokusíme obnovit. Předpokládáme, že vysadíme něco přes dvacet kusů dubu letního. Stromy nám dodá okrasná školka z Oldřišova. Spolu s vedením Vávrovic máme zájem na tom, aby se výsadby zúčastnili především místní lidé. V obci je řada drobných spolků (hasiči, rybáři apod.), které bychom chtěli do projektu zapojit. Myslíme si, že je lepší, když stromy vysází místní lidé, než kdyby to dělala nějaká zahradnická firma – lidé tak získají k aleji vztah a stromy budou také více chráněny.
Termín výsadby byl stanoven na 28. října v 9:00 h (jedná se o státní svátek). Jste srdečně zváni!
Tento projekt byl vytvořen v rámci programu Strom života za finanční podpory SFŽP ČR, MŽP a společnosti Makro.

www.stromzivota.cz, www.mzp.cz, www.sfzp.cz, www.makro.cz

Kontakt na organizátora akce: Mgr. Zdeněk Frélich, tel. 777 024 136, kontakt@zaopavu.cz
a Úřad MČ Vávrovice, 604 229 420 – Miroslav Kořistka