Mezinárodní závody v Polských Branicích 2010

zavody v polských Branicích

Branice 2010

V sobotu 3.7.2010 jsem se zúčastnili mezinárodních závodů v Branicích. Tato soutěž je zajímavá tím že se zde utkají proti sobě jak česká tak polská družstva. Soutěží se ve dvou disciplínách a to ve štafetě a v požárním útoku. Požární útok se v Polsku běží dost odlišným způsobem a taky i s odlišným materiálem. Soutěžící vybíhají od dvou startovních míst podle toho na jakém jsou postu běží, dále používají úplně jiné dvoutaktní stroje, savice nemají šroubení jako u nás ale mají podobnou koncovku jako na našich hadicích. Provedení je také odlišné protože nemůžou hadice spojovat už na základně ale až na místě kde doběhnou. Česká družstva běží tedy štafetu a pak požární útok který se jede ale na český způsob a vítěz českých týmů se pak utká s Polskými kolegy po polském způsobu. Kategorie jsou jako u nás rozděleny na muže a ženy a pak na starší a mladší. Jako první na start šly naše hasičky a to na štafetu. Bohužel nasbíraly dost trestných bodů a pak následným pokusem v požárním útoku nepotvrdily svou formu. Vítězem ženské kategorie se staly hasičky ze Skrochovic, které vše zvládly s přehledem. Našim chlapům se také nevedlo zrovna nejlépe, po loňském absolutním vítěztví byly v roli favoritů ale výsledky tomu moc neodpovídaly. Šest trestných bodů a průměrný čas na štafetě nás postavil do role kdy na první místo chybělo sedum sekund. Po rozběhnutých požárních útocích v mužské kategorii bylo vidět že není moc šancí abychom zvrátili výsledek a umístili se na prvním místě. Sice nám požární útok vyšel dobře a mněli jsme nejlepší čas ale i tak  to bylo málo a nakonec jsme zkončili na třetím míste za Držkovicemi a Loděnicemi. Loděničtí hasiči se tedy utkali v požárním útoku s polským vítězem ale asi podcenili přípravu a útok jim nevyšel a na Polské kolegy jim chybělo asi dvacet sekund.  Na závěr jsme dostali každý tričko jako upomínku na závody a rozjeli jsme se všichni domů.  Více fotek nalznete v galerii pod odkazem naše foto – galerie rajče.